Berat Kandili Duası Uzun Diyanet

By | February 3, 2022

Berat Kandili Duası Uzun Diyanet. Belalardan, zelzelelerden, yangınlardan ve düşman istilasından koru. “ey kalplerimizin sahibi olan rabbimiz!

Berat gecesi özel yayını bu akşam TRT1, TV ve
Berat gecesi özel yayını bu akşam TRT1, TV ve from www.diyanethaber.com.tr

Müslüman alemi için büyük bir önem taşıyan berat kandili bu gece idrak edilecek. Diyanet’ten berat kandili ile ilgili açıklama geldi. Diyanet i̇şleri başkanı erbaş’tan berat kandili mesajı.

Kişinin Herhangi Bir Yükümlülükten Kurtulması Veya Yükümlülüğün Bulunmaması Anlamındadır.

Berat gecesi okunacak dualar ve kandil. Diyanet i̇şleri başkanı erbaş’tan berat kandili mesajı. Berat gecesi duası günahların affedilmesine vesile olur.

Diyanet’ten Berat Kandili Ile Ilgili Açıklama Geldi.

Doğru söyleyen bir dil ve teslim olmuş bir kalp lütfetmeni istiyorum.” (tirmizi, daavat, 23) “ya rabbi! Allah’ım, ey ihsân ve ikram sahibi olan ve kendisine ihsan edilemeyen, ey celâl ve i̇krâm sahibi, ey lutfu ve ihsânı bol olan, sen’den başka ilâh yok, sen kendisine ilticâ edenlerin yardımcısı, kendisine sığınanlara emân veren, korkanların kendisinde emniyete kavuştuğu yüce zât’sın. Yurdumuzu, milletimizi ve bütün i̇slam diyarını her türlü afetlerden;

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Duasında Şu Niyazda Bulundu;

Ey kendi̇si̇ne yükselen elleri̇ boş çevi̇rmeyen allah’im! Berat kandili'nde yapılması gereken ibadetler, bu gecenin faziletlerinden tam anlamıyla faydalanmak isteyen vatandaşların merak ettiği konu oldu. Bir süre ayrı düştükten sonra dönüp sana gelenleri kovmayacağını vadediyorsun.

Ramazan Ayına, Günah Yüklerimizden Arınmış Gönüllerle, Berat Etmiş Olarak Girebilmeyi Yüce Allah’tan Niyaz Ediyorum” Dedi.

Günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarını taşıyan berat kandili'nde okunacak sureler ve duaları bir araya getirdik. Berâet, iki şey arasında ilişki olmaması; Müslüman alemi için büyük bir önem taşıyan berat kandili bu gece idrak edilecek.

En Güzel Berat Kandili Mesajları 2022 Sayfası İçin Tıklayın!

Bizi korktuklarımızdan emin kıl, umduklarımıza ulaştır. Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim! Allah’ım, ey ihsân ve ikram sahibi olan ve kendisine ihsan edilemeyen, ey celâl ve i̇krâm sahibi, ey lutfu ve ihsânı bol olan, sen’den başka ilâh yok, sen kendisine ilticâ edenlerin yardımcısı, kendisine sığınanlara emân veren, korkanların kendisinde emniyete kavuştuğu yüce zât’sın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *