Miraç Kandili Şiirleri

By | February 17, 2022

Miraç Kandili Şiirleri. Miraç kandili ile ilgili şiirler ahiret yolcusu muhammed ümmetine şairler aciz kaldı, dile getiremedi edipler bitab kaldı deyip bitiremedi alimler hayran kaldı, sırrına eremedi miracı nebevinin, müjdesi hürmetine ya rab. Miraç kandili’nin, hayatımıza yeni ufukların açılmasına ve vesile olması dileğiyle hayırlı kandiller.

Miraç Kandili Hadisleri Yaşanacak Dünya
Miraç Kandili Hadisleri Yaşanacak Dünya from yasanacakdunya.net

Şairler aciz kaldı, dile getiremedi edipler bitab kaldı deyip bitiremedi alimler hayran kaldı, sırrına eremedi miracı nebevinin, müjdesi hürmetine ya rab ihsanda bulun muhammed ümmetine! Kurtar beni, yalandan, riyadan hidayete. Muhammed göğe yükseldi miraç, merdiven, bir gece yürüyüşü burak’a bindi.

Şiiri Ve Diğer Şair Hanifi Kara Şiirleri Antoloji.com'da.

Eger günâhlarimizdan dolayi girersek cehenneme, ve allah bir an olsun açarsa ufkumuzu, taleâ bedru aleynâ diyecegiz. Gecesinde bir mucize yaşandı göklerde hz. K aderiniz hep yüzünüze gülsün a ğlamayın hep gülün n e iyiliklerle büyüdünüz.

İnsaallah Biz De Seni Unutanlardan Olmayiz.

Miraç kandili gece si bu mübarek gece. Mirac’ı i̇sra suresi’nin ilk ayetinde oku. Miraç kandili ile ilgili şiirler ahiret yolcusu muhammed ümmetine şairler aciz kaldı, dile getiremedi edipler bitab kaldı deyip bitiremedi alimler hayran kaldı, sırrına eremedi miracı nebevinin, müjdesi hürmetine ya rab.

Kanatlandır Kalbini Uç Rabb’ine Doğru.

Regaib kandili bugün regaib kandili sorgulamalıyız yaşamımızı içten dua etmeliyiz varlığımıza, dirliğimize yalvarmalıyız yüce allah'a yeniden bugün regaib kandili kaçınmalıyız, arınmalıyız kötülüklerden ferahlamalıyız bedenen, kalben doğmalıyız ruhumuzda yeniden. Şahit oldu cennet ve cehenneme. Şairler aciz kaldı, dile getiremedi edipler bitab kaldı deyip bitiremedi alimler hayran kaldı, sırrına eremedi miracı nebevinin, müjdesi hürmetine ya rab ihsanda bulun muhammed ümmetine!

Ayse 09 Şairine Ait Mi̇raç Kandi̇li̇ Şiiri Okumak Için Tıklayın.

Miraç kandili şiirleri aşağıda 1,500,000'dan fazla şiir başlıkları arasından miraç kandili terimini içeren şiirler listelenmektedir. Bir söz sultanimin dedigi gibi : Ulaşsın hastalar şifaya, dertliler devaya, dualarımız ümmeti muhammed'e olsun hüdaya.

Kıl Namazını, Semaya Doğru Uruc Eyle.

Gökyüzünde yıldız lar bir b aşk a, yaratılanlar birlikte geliyor aşk a, diller duada gözler ise huşu ile yaşta, bütün insanlık bu gece yalvarışta. Muhammed (as) ın mescidi haramdan (kabe) mescidi aksaya yaptığı yolculuktur. Peygamber, allah ile aracısız görüştü.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *