Miraç Kandili Vaaz Diyanet

By | February 16, 2022

Miraç Kandili Vaaz Diyanet. Gününde idrak edilen miraç kandili, 2022 yılında 27 şubat gününe denk geliyor. Miraç, i̇slam inancında, peygamber hz.

Miraç Kandili Özel Yayını TV
Miraç Kandili Özel Yayını TV from www.diyanet.tv

Mi̇raç kandi̇li̇ (i̇sra ve mi̇rac) i̇sra: Miraç kandili vaaz ve sunum i̇ndi̇r. En mühim i̇şimiz:berat kandilimizin i̇hyâsı

Imamlarburada.com Olarak Hazırlamış Olduğumuz Miraç Kandili Vaaz Ve Sunumunu Indirmek Için Tıklayınız.

Mi̇racin hedi̇yesi̇ namaz ve mi̇raç kandi̇li̇ mi̇racin hedi̇yesi̇ namaz ve mi̇raç kandi̇li̇ müftülüğümüz Sözlükte gece yürüyüşü, geceleyin yaya veya binekli olarak yapılan yürüyüş anlamına gelen isra , ıstılahta; Peygamberin mirac’a yükseldiği kutsal günle ilgili diyanet’ten yapılan açıklamalar ise şöyle;

Peygamber`in Miracı, Onun Şahsında, Insanın `Imkanlarının` Insana Gösterilmesinden Başka Bir Şey Değildi.

2022 miraç kandili ne zaman, hangi gün? Öncelikle vaazımıza başlarken aramızdan ayrılan kardeşlerimiz için yüce rabbimizden merhamet, mağfiret diliyoruz. Gününde idrak edilen miraç kandili, 2022 yılında 27 şubat gününe denk geliyor.

Miraç Kandili Vaazına Başlamadan Önce Bizi Bu Güne Getiren Ve Bizleri Hem Kendisiyle Hemde Peygamberiyle Muhatap Eden Allaha Hamdu Senalar Olsun Diyerek Miraç Kandili Sohbeti Gönüllerde Huzur Ve Imanın Genişlemesini Yüce Allah’tan Niyaz Ederim.

İslam’a göre, müslümanların kurtuluşunu sağlayan ve tövbe kapılarının açık olduğuna inanılan miraç gecesi için geri sayım başladı. Her yıl recep ayının 27. Hiç şüphesiz o, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir (i̇srâ 17/1).

Peygamber, Rabbi Tarafından Âyetlerinin Bir Kısmını Kendisine Göstermek Ve Böylece Daha Metin Olmasını Sağlamak Için, Mucizevî Bir Yolculuğa Çıkarıldı.

Miraç kandili vaaz miraç yolculuğu. 11 ayı sultanı ramazan ayı ise 2 nisan'da başlayacak. Dini toplantılar, konferanslar, panel ve sohbetler düzenlenmeli, yapılan vaaz ve nasihatler dinlenmelidir.

Miraç Kandili’nin Idrak Edileceği Tarih Kandil Gecesini Ibadet Ederek Geçirmek Isteyen Kişiler Tarafından Şimdiden Araştırılmaya Başlandı.

Diyanet i̇şleri başkanlığı tarafından 2022 kandil günleri açıklandı. Kelime olarak yükselmek, yükseğe çıkmak, yükselmeyi sağlayan vasıta anlamlarına gelen miraç; Bu acılarla yeni bir miraç kandiline ulaşmış bulunmaktayız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *